Liposukcja kawitacyjna jest bezpieczną i skuteczną metodą usuwania nadmiaru komórek tłuszczowych, w której wykorzystywane są nieinwazyjne fale ultradźwiękowe. Zabieg ten rekomendowany jest jako bezpieczniejsza alternatywa dla klasycznej liposukcji chirurgicznej przy użyciu skalpela. Liposukcja kawitacyjna jest efektywną metodą wyszczuplania i modelowania sylwetki. Zabieg ten wykonywany jest na określonych partiach ciała, które szczególnie zostały objęte niechcianą tkanką tłuszczową. Najczęściej są to okolice brzucha, talii, ud, pośladków, łydek oraz ramion. Szczególnie dobre efekty przynosi osobom cierpiącym na otyłość miejscową.

Zabieg umożliwia uszczuplenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest to niewykonalne sposobami klasycznymi – aktywnością fizyczną i dietą. Należy jednak pamiętać, że liposukcja kawitacyjna nie jest jedną z metod leczenia nadwagi, a zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu ukształtowanie upragnionej sylwetki.

Liposukcja ultradźwiękowa umożliwia przede wszystkim:
· usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej,
· ujędrnianie skóry,
· odżywienie ciała i zwiększenie jego elastyczności,
· wysmuklanie oraz wymodelowanie sylwetki,
· zredukowanie cellulitu,
· stymulację krążenia,
· pobudzenie procesów metabolicznych.

Jednak zanim ktokolwiek zdecyduje się na zabieg, powinien zwrócić uwagę na wszelkie przeciwwskazania, takie jak:
· niewydolność wątroby,
· niewydolność serca oraz przewlekłe nadciśnienie tętnicze,
· niewydolność krążenia,
· wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka,
· posiadanie metalowych implantów w okolicy poddawanej zabiegowi,
· nowotwory oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych,
· wirusowe lub bakteryjne schorzenia skórne,
· ciąża i karmienie piersią,
· zakrzepowe zapalenie żył,
· cukrzyca,
· padaczka,
· osteoporoza.

Liposukcja kawitacyjna polega na wykonywaniu okrężnych ruchów przy pomocy głowicy emitującej fale ultradźwiękowe. Jako środek poślizgowy, a jednocześnie izolujący stosowany jest żel do USG. Wahania fali ultradźwiękowej wywierają mikro-masaż w tkance podskórnej, w trakcie którego dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych poprzez rozerwanie ich osłonek. W wyniku wibracji ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości wzrasta metabolizm komórek, pobudzone zostaje krążenie krwi oraz zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Efektem jest szybka redukcja nadmiernie nagromadzonych komórek tłuszczowych oraz eliminacja toksyn zebranych w tkance tłuszczowej. Tłuszcz w postaci płynnej przedostaje do przestrzeni międzykomórkowej, skąd odprowadzany jest naczyniami limfatycznymi i krążenia do wątroby. W tym narządzie następuje szereg reakcji metabolicznych związanych z rozkładaniem tłuszczu na mniejsze cząsteczki, a następnie ich nadmiar zostaje wydalony z organizmu wraz z moczem. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu – przez kilka dni przed zaplanowanym zabiegiem należy zwiększyć ilość przyjmowanych płynów o 1-1,5 l dziennie – im bardziej uwodnione będą komórki tłuszczowe tym więcej komórek zostanie rozbitych, a więc wzrośnie efektywność zabiegu. Więcej płynów należy przyjmować również po zabiegu, aby zapewnić prawidłowe wydalanie tłuszczu oraz oczyszczenie organizmu z toksyn.

W zależności od miejsca poddanego modelowaniu oraz ilości tkanki tłuszczowej zabieg wykonywany jest przez 15-30 minut. Zaleca się wykonanie liposukcji kawitacyjnej w serii 6 bądź 12 zabiegów w zależności od oczekiwań, a następnie dla podtrzymania efektów 1 raz w miesiącu lub rzadziej. Zabieg wykonuje się 1 raz w tygodniu. W przypadku wyjątkowo dużego nagromadzenia tkanki tłuszczowej zabieg można powtórzyć 2 razy w tygodniu. Podczas zabiegu klientka nie odczuwa żadnego bólu, jedynie nieprzyjemny dźwięk w uszach pochodzący z fali ultradźwiękowej. Po przeprowadzonej liposukcji kawitacyjnej nie jest wymagana rekonwalescencja tak jak w przypadku klasycznej liposukcji chirurgicznej, co jest ogromną zaletą. Po zabiegu nie odczuwa się bólu, a powierzchnia skóry pozostaje gładka i nienaruszona. Jedynymi zaleceniami są: zwiększenie ilości przyjmowanych płynów, zalecenia zdrowego żywienia, unikanie tłustych pokarmów oraz regularna aktywność fizyczna.

Istotną kwestią, jest efektywność liposukcji kawitacyjnej. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu tj.: zauważalna redukcja tkanki tłuszczowej w poszczególnych miejscach, zmniejszenie tzw. pomarańczowej skórki w przypadku miejsc objętych cellulitem, gładsza i jędrniejsza skóra. Jednorazowo zostaje uwolnione ok. 500 ml płynnej tkanki tłuszczowej, która zostanie naturalnie wydalona z moczem. Warto podkreślić fakt, że aby efekt został utrzymany jak najdłużej klient musi zadbać o zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną i poprawnie zbilansowaną dietę.
Przy tym zabiegu istotne jest, że energia ultradźwięków skierowana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Jest to na tyle precyzyjne, że nie oddziałowuje na otaczające tkanki i nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych. Zatem liposukcja ultradźwiękowa jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą usuwania nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej.

 

Chcesz skorzystać z innych usług? Depilacja Rzeszów