SWAN SHAPER

10-15 minut ćwiczeń – zastępuje kilka godzin na siłowni. Urządzenie do wibrotreningu opiera się na nowatorskiej metodzie stymulacji nerwowo-mięśniowej poprzez drgania mechaniczne. 

Wibracje wywołane przez to urządzenie wywołują naturalne skurcze mięśni we wszystkich zaangażowanych w trening partiach ciała.

CO NAM DAJE KORZYSTANIE Z PLATFORMY WIBRACYJNEJ :
Aby odpowiedzieć na to pytanie należy podzielić strefę oddziaływania treningu wibracyjnego na niżej wymienione elementy:

TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ – platforma zapewnia redukcję tkanki tłuszczowej i obniżenie poziomu cholesterolu. Osoba trenująca na urządzeniu szybko pozbywa się tkanki tłuszczowej – zarówno tej podskórnej jak i wewnętrznej, w szczególności z miejsc najbardziej przez tą tkankę „ulubionych” czyli brzucha, pośladków, ud oraz górnych partii ramion.

SKÓRĘ – wibracje stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staję się jędrna, sprężysta i zachowuje młody i piękny wygląd. Trening wibracyjny redukuje komórki tłuszczowe w tkance podskórnej usprawniając krążenie krwi oraz limfy. Zapobiega to powstawaniu cellulitu i likwiduje już istniejący.

KOŚCI – poprzez trening wibracyjny zwiększa się gęstość kości, co z kolei jest znakomitym narzędziem w walce z osteoporozą. W czasie treningu następuje regeneracja tkanki kostnej i jej odbudowa. Dzieje się tak ze względu na mechaniczne oddziaływania na kości, które występują podczas pracy mięśni oraz pod wpływem hormonów regulujących metabolizm tkanki kostnej.pure design

MIĘŚNIE – wibracje zmuszają do pracy wszystkie partie mięśni, a przez to skutecznie modelują sylwetkę, wzmacniając i ujędrniając ciało a tym samym uatrakcyjniając wygląd. Podczas normalnego treningu wykorzystywane jest ok. 40-50% włókien mięśniowych. Trening wibracyjny aktywuje je wszystkie. Dzieje się tak dzięki wibracjom, które jako bodziec mechaniczny pobudzają odruchy bezwarunkowe (niezależne od naszej woli). Kurcząc się i zmieniając napięcie mięśnie pracują, zwiększają swoją siłę i wytrzymałość.

LIMFĘ oraz KREW – trening wibracyjny przyspiesza krążenie limfy oraz krwi. Zwiększa się przepływ tych płynów przez różne części organizmu, co powoduje efekt naturalnego drenażu. Zwiększa się zatem eliminacja toksyn z organizmu człowieka, poprawia się zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze oraz zapobiega się gromadzeniu płynów w organizmie.

WŁÓKNA NERWOWE oraz GOSPODARKA HORMONALNA – trening na tym urządzeniu pobudza wszystkie receptory oraz włókna nerwowe, przez co poprawia się przewodnictwo impulsów elektrycznych, a nasze ruchy stają się bardziej płynne i skoordynowane. Badania wykazały, że trening wibracyjny wpływa korzystnie na takie choroby jak: stwardnienie rozsiane (SM), choroba Parkinsona czy z niedowłady połowicze. Trening wibracyjny uaktywnia wydzielanie hormonów, takich jak hormon wzrostu (GH), testosteron, hormony „szczęścia”. Poprawia się zdecydowanie nasze samopoczucie, przez co czujemy się zrelaksowani i wypoczęci.

Zasada działania platformy wibracyjnej:
Zasadą działania treningu wibracyjnego jest wykorzystanie drgań o odpowiednich częstotliwościach i amplitudzie. Do treningu wibracyjnego zastosowano drgania, które mają stymulujący wpływ na nasze tkanki jak np. mięśnie, ścięgna, więzadła, kości, skóra. Tylko wibracje w zakresie od 20 do 60 Hz wywierają pozytywny wpływ stymulujący na tkanki organizmu ludzkiego i tylko takie wykorzystywane są w treningu wibracyjnym.