ELEKTROSTYMULACJA

Elektrostymulator wysyła impulsy elektryczne do organizmu człowieka doprowadzając do skurczu określonego mięśnia lub grupy mięśni, a każdy taki skurcz wiąże się z pracą, która wymaga dostarczenia energii.

Aby pobudzić mięsień do pracy potrzebny jest bodziec dostarczany mięśniom poprzez nerwy motoryczne (ruchowe), a bodźce nerwowe są oparte na zjawiskach elektrycznych. Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa polega właśnie na tworzeniu takich bodźców oddziałujących na mięśnie. Mięsień nie jest w stanie odróżnić tego, skąd pochodzi pobudzenie. Po prostu rozpoczyna pracę zgodnie z „rozkazami” odpowiednio zaprogramowanego elektrostymulatora, co powoduje utratę tkanki tłuszczowej i spadek masy ciała.

Elektrostymulacja mięśniowa ma wielką zaletę, że nie obciąża stawów i ścięgien, co dla wielu osób może mieć bardzo istotne znaczenie. Ponadto, rytmiczne napinanie mięśni podczas elektrostymulacji pełni funkcje zbliżone do różnych form masażu ciała, a to sprzyja wielu procesom, które są korzystne nie tylko dla samych mięśni ale i dla całego organizmu. Poprawia się napięcie tkanki łącznej i lokalne krążenie krwi oraz płynów tkankowych. Większe dotlenienie krwi sprzyja lepszemu spalaniu tłuszczu. Grupy komórek tłuszczowych ulegają większemu rozproszeniu. Ma to wszystko bardzo korzystny wpływ na jędrność skóry i zmniejsza cellulit.