ELEKTROSTYMULACJA
Elektrostymulator wysyła impulsy elektryczne do organizmu człowieka doprowadzając do skurczu określonego mięśnia lub grupy mięśni, a każdy taki skurcz wiąże się z pracą, która wymaga dostarczenia energii.

Aby pobudzić mięsień do pracy potrzebny jest bodziec dostarczany mięśniom poprzez nerwy motoryczne (ruchowe), a bodźce nerwowe są oparte na zjawiskach elektrycznych. Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa polega właśnie na tworzeniu takich bodźców oddziałujących na mięśnie. Mięsień nie jest w stanie odróżnić tego, skąd pochodzi pobudzenie. Po prostu rozpoczyna pracę zgodnie z „rozkazami” odpowiednio zaprogramowanego elektrostymulatora, co powoduje utratę tkanki tłuszczowej i spadek masy ciała.
Elektrostymulacja mięśniowa ma wielką zaletę, że nie obciąża stawów i ścięgien, co dla wielu osób może mieć bardzo istotne znaczenie. Ponadto, rytmiczne napinanie mięśni podczas elektrostymulacji pełni funkcje zbliżone do różnych form masażu ciała, a to sprzyja wielu procesom, które są korzystne nie tylko dla samych mięśni ale i dla całego organizmu. Poprawia się napięcie tkanki łącznej i lokalne krążenie krwi oraz płynów tkankowych. Większe dotlenienie krwi sprzyja lepszemu spalaniu tłuszczu. Grupy komórek tłuszczowych ulegają większemu rozproszeniu. Ma to wszystko bardzo korzystny wpływ na jędrność skóry i zmniejsza cellulit.
Jedna z bezwysiłkowych metod modelowania sylwetki. Elektrostymulacja zwiększa sprawność mięśni, przyspiesza procesy metaboliczne i utratę zbędnych kilogramów. Najlepsze efekty zabiegu można zaobserwować na brzuchu, udach i pośladkach.
- poprawa metabolizmu
- wzmocnienie mięśni
- ujędrnienie i polepszenie kondycji skóry
- pobudzenie pracy układu limfatycznego
- stymulacja wydalania toksyn
- usprawnienie przemiany materii w tkankach
- złagodzenie napięcia i bólu
Elektrostymulacja to zabieg wykorzystujący impulsy o niskiej częstotliwości, które wywołują skurcz mięśni podobny do tego następującego podczas ćwiczeń, co w niezawodny sposób wspomaga treningi, przyspiesza procesy metaboliczne oraz utratę zbędnych kilogramów. Półgodzinna stymulacja ciała na tym urządzeniu odpowiada kilkugodzinnemu wysiłkowi fizycznemu.
Elektrostymulację można stosować na wszystkich partiach ciała. Najczęściej wykorzystywana jest jednak do stymulacji tkanki tłuszczowej w okolicach ud, pośladków i brzucha. Dodatkowo urządzenie posiada specjalistyczne pady do ujędrniania.
Dla kogo rekomendowany jest zabieg?
Zabieg elektrostymulacji jest rekomendowany dla każdego, kto chce wyszczuplić swoją sylwetkę i wzmocnić mięśnie bez obciążania organizmu wysiłkiem fizycznym.
Czy zabieg elektrostymulacji jest bolesny?
Elektrostymulacja to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który stymuluje mięśnie do pracy w niemal całkowicie bezbolesny sposób. Odczuwalny może być jedynie niewielki dyskomfort w postaci mrowienia i lekkich skurczy.
Jak często można poddawać się elektrostymulacji?
Wszystko zależy od oczekiwanych efektów. Zwykle zaleca się poddawanie elektrostymulacji trzy razy w tygodniu w serii 8-12 zabiegów.