SAUNA

Sauna Infrared to inaczej sauna sucha na podczerwień. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny suchej gdzie jest niekomfortowa wysoka temperatura 90°C -100°C lub sauny mokrej gdzie panuje bardzo wysoka wilgotność sięgająca 100%.

W saunie IR oddziałuje tylko ciepłe powietrze i jest ono suche. Promienie podczerwone bezpośrednio ogrzewają nasze ciało. Największą zaletą jest to, że aż 80% tej energii wnika w głąb naszego organizmu dając nam wiele korzyści. Promienie podczerwone wnikają w nasze ciało na głębokość 4cm, przekształcają się w ciepło, które rozgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne. Temperatura, z którą mamy styczność regulujemy w zakresie od 25 do 60 °C i jest ona dużo niższa niż w tradycyjnej saunie, dlatego seans jest komfortowy a także może trwać dłużej, co sprzyja lepszemu samopoczuciu oraz bardziej efektywnemu działaniu na sylwetkę. Warto podkreślić, że regularne kąpiele w saunie infra-red pozwolą zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową przez energię stymulującą przemianę materii oraz poprawiają metabolizm.

Sauna na podczerwień poprawia wygląd skóry, redukuje tkankę tłuszczową, pomaga wydalać wodę i produkty przemiany materii w skórze. Dzięki wysokiej temperaturze wraz z potem wydalamy toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Skóra staje się bardziej gładka, pozbawiona cellulitu, zdrowa i czysta. Jeden seans 30-minutowy pozwala spalić 900-1200 kcal (tyle co bieg na dystansie 10 km). Powyższe efekty możemy uzyskać dzięki regularnemu stosowaniu czyli codziennie lub co drugi dzień. Sauna jest przyjemnym dodatkiem do kuracji odchudzającej, ale nie jest jego zastępstwem. Sauna IR sprzyja leczeniu różnych dolegliwości tj: bóle mięśni, kontuzje, zwichnięcia, choroby stawów, bóle pleców, przemęczenie, reumatyzm, choroba zwyrodnieniowa, nerwobóle, stres, zmęczenie napięcie nerwowe, złe samopoczucie, apatia, depresja, uszkodzenie tkanek miękkich, porażenie nerwu twarzowego, rwa kulszowa, zapalenie stawów ostre i chroniczne, cukrzyca, menopauza, łuszczyca, oparzenia, blizny.

Rezultaty:

– odchudzanie
– usuwanie cellulitu
– poprawa kolorytu i elastyczności skóry
– zwiększenie rozciągliwości tkanki kolagenowej
– usuwanie metali ciężkich oraz toksyn zalegających w tkance tłuszczowej
– złagodzenie objawów schorzeń reumatycznych, w tym zmniejszenie sztywności stawów
– obniżenie poziomu cukru we krwi, obniżenie poziomu cholesterolu oraz zawartości triglicerydów
– korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy
– stymulacja oraz wzmocnienie systemu odpornościowego
– poprawa krążenia oraz obniżenie ciśnienia krwi
– uśmierzenie bólu oraz ulga w przypadku skurczów mięśni
– zmniejszenie stresu oraz poprawa ogólnego samopoczucia psychofizycznego
– wygładzanie i ujędrnianie skóry