BEAUTY SHAPER

Rewolucja w modelowaniu problematycznych partii ciała

Beauty Shaper to najskuteczniejsza, bezinwazyjna metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Pozwala na zmniejszenie obwodów ciała w bardzo krótkim czasie nawet o kilka centymetrów. Beauty Shaper to połączenie czterech najnowocześniejszych technologii w zabiegach na ciało. Urządzenie mobilizuje wszystkie procesy niezbędne do spalania tkanki tłuszczowej, walki z cellulitem oraz do liftingu szyi.

Beauty Shaper to zintegrowany system modelowania za pomocą 5 głowic:
– duża głowica do zabiegu na ciało
– głowica do zabiegu na ramiona
– głowica do zabiegu na twarz
– głowica do zabiegu wokół oczu
– głowica kawitacyjna 40 K do zabiegu kawitacji

Laser biostymulujący IR – działa na płytkich warstwach skóry oraz podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej, co za tym idzie przyśpiesza nasz metabolizm oraz co najważniejsze; przygotowuje skórę do efektywnego przepływu prądu i działania RF na głębsze warstwy skóry, zwiększa jej dotlenienie i uaktywnia proces lipolizy. Jak sama nazwa wskazuje, stymuluje przyrost kolagenu i elastyny. Za sprawą działania ciepła fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu, a obecne już włókna kolagenowe redukują się, co daje nam efekt liftingu skóry.

Zabiegi radiofrekfencji – fale radiowe – RF – Fale te działają na najgłębsze warstwy skóry i działają odbudowująco na włókna kolagenowe i elastyny oraz niwelując adipocyty (komórki tłuszczowe) z nagromadzonych miejsc. Następuje aktywacja procesu lipolizy w komórkach tłuszczowych. Ciepło, które jest wytwarzanie podczas zabiegu pod wpływem, fal RF powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu, a nawet jej częściową denaturacje, proces ten jest zależny od czasu i mocy działania zabiegu. W raz z wiekiem włókna kolagenowe w skórze tracą na elastyczności i jest ich coraz mniej , ulegają rozciągnięciu a ich struktura zostaje zaburzona. Podgrzanie skóry skutkuje ponownym napięciem włókien kolagenowych oraz stymulują fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Dodatkowo podgrzana skóra dodatkowo rozszerza naczynia krwionośne, przez to poprawia się jej odżywienie jak i metabolizm. Efektem tego jest jędrna skóra pozbawiona zmarszczek.

Zasada działania

Głowice na ciało wykorzystują połączenie RF, lasera IR oraz masażu zarówno podciśnieniowego jak i ruchomymi rolkami. Te wszystkie parametry zastosowane w głowicach o dość dużej powierzchni pracy działają niezwykle szybko ale jednocześnie bardzo precyzyjnie. Ich głębokie oddziaływanie na wszystkie warstwy skóry umożliwia osiągnięcie rewelacyjnych i długotrwałych efektów.

Głowice na twarz są o wiele mniejsze niż te na ciało i ich działanie skupia się na innych wartościach. Therma Lifting twarzy, szyi i oka jesteśmy w stanie osiągnąć dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu silnych, bipolarnych fal radiowych, terapii czerwonym światłem LED oraz masażu podciśnieniowego.

Endermologia czyli masaż podciśnieniowy vacuum – poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu. Zwiększa głębokość penetracji prądu RF i światła IR i zwiększa aktywność fibroblastów do odbudowy tkanki łącznej.

Masaż mechaniczny – ruchome rolki udrażniają układ limfatyczny usprawniając tym samym proces usuwania toksyn z organizmu i przyspieszając procesy metabolizmu, prowadzą do zmniejszenia wzajemnego zlepiania się komórek tłuszczowych.

KAWITACJA ULTRADŹWIĘKOWA

Kawitacja ultradźwiękowa to bezinwazyjny, alternatywny dla skalpela i liposukcji, zabieg modelujący sylwetkę, polegający na działaniu zewnętrznego źródła ultradźwięków o określonej mocy bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową wybranej partii ciała. W wyniku wibracji ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości wzrasta metabolizm komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Jak działa zabieg?

Wahania fali ultradźwiękowej wywierają efekt mikro masażu na tkankę tłuszczową, widocznie redukując jej objętość. Ultradźwięki stymulują strukturę cząsteczkową tkanki tłuszczowej i usuwają zbędne produkty przemiany materii nagromadzone wokół komórek. Tłuszcze są eliminowane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego i wydalane z moczem. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu kawitacji ultradźwiękowej. Przez co najmniej kilka dni przed zabiegiem należy zwiększyć przyjmowanie płynów o około 1-1,5 l dziennie. Dzięki temu następuje odpowiednie uwodnienie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym warunkiem dla zaistnienia prawidłowego procesu jej rozbicia. Zwiększoną ilość płynów należy przyjmować również po zabiegu, by zapewnić prawidłowe oczyszczania organizmu z tłuszczu i powstających w tym procesie toksyn.

Jakie są efekty?

Przede wszystkim warto podkreślić, że efekty kawitacji ultradźwiękowej widoczne są już po pierwszym zabiegu: następuje wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała i poprawa elastyczności oraz ujędrnienia skóry. Dzięki poprawie metabolizmu i przemiany materii kawitacja ultradźwiękowa pomaga również likwidować oznaki cellulitu. Warto podkreślić, że tylko i wyłącznie od pacjenta zależy jak długo będą utrzymywały się efekty zabiegu. Utracone centymetry w tali czy biodrach szybko powrócą jeżeli nie będzie przestrzegana dieta i zachowany odpowiedni poziom aktywności fizycznej.

Jak długo trwa zabieg i jak często można go wykonywać?

W zależności od miejsca poddanego modelowaniu oraz ilości tkanki tłuszczowej zabieg wykonywany jest przez 15 do 30 minut. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji ani pozostawania w domu, nie odczuwa się żadnego bólu po zabiegu, a powierzchnia skóry pozostaje gładka i nienaruszona. Program terapii czyli ilość zabiegów i ich częstotliwość ustalana indywidualnie z pacjentem. Zazwyczaj wykonuje się serie zabiegów w odstępach tygodniowych. W przypadku wyjątkowo dużego nagromadzenia tkanki tłuszczowej zabieg kawitacji ultradźwiękowej można wykonywać 2 razy w tygodniu.

Beauty Shaper w zabiegach na ciało:

– Redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej
– Modelowanie ciała
– Aktywacja procesu lipolizy
– Przyspieszenie metabolizmu
– Detoksykacja
– Ujędrnianie biustu

Beauty Shaper w zabiegach na twarz:

– Therma Lifting twarzy i szyi
– Aktywacja kolagenu i elastyny
– Usuwanie ”chomików”
– Redukcja zmarszczek
– Poprawa kondycji skóry wokół ust i oczu
– Rzeźbienie owalu twarzy

Zabiegi na Beauty Shaper skierowane są do wszystkich, którzy pragną znaleźć skuteczne, szybkie i nieinwazyjne rozwiązanie dla problemów estetycznych ciała bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych i powikłań. Niezależnie od rodzaju i kondycji skóry zabiegi można precyzyjnie dopasować do potrzeb i wymagań każdego Klienta szybko osiągając pożądane efekty. Głównym zadaniem urządzenia jest redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu. Najczęściej te dwa stany się łączą. Przy występowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej stan skóry jest dodatkowo pogorszony przez cellulit. Cellulit polega na zmianach obrzękowo – włóknisto stwardnieniowych tkanki podskórnej. Proces rozpoczyna się od nadmiernego odkładania się tłuszczów w komórkach tłuszczowych co prowadzi do obrzęków i utrudnionego krążenia krwi i limfy. W wyniku tego osłabia się metabolizm komórek skóry i tkanek podskórnych. Skóra traci swą elastyczność oraz staje się wiotka i nierówna. Beauty Shaper poprzez zastosowanie czterech różnych technik: vacuum, masaż mechaniczny, RF Fale Radiowe oraz IR laser biostymulujący staje się najskuteczniejszym urządzeniem mającym na celu redukcję komórek tłuszczowych. Poprawia krążenie krwi, przepływ limfy, redukuje cellulit oraz ujędrnia skórę.

Przeciwwskazania do zabiegów na Beauty Shaper:
– rozruszniki
– zastawki i defibrylatory w ciele
– choroby skóry
– nowotwory
– choroby serca
– cukrzyca
– ciąża i karmienie piersią
– epilepsja
– otwarte rany
– leki hormonalne
– solarium
– miesiączka
– wycięczenie organizmu
– choroby bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze skóry zatoki
– stwardnienie rozsiane
– gorączka
– osteoporoza
– leki rozrzedzające krew
– niesteroidowe leki zapalne